poniedziałek, 24 lipca 2017 r.  Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Bezpieczeństwo na drodze. Nowy pomysł

Dodano: 17.07.2017 0:18 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Ciekaw jestem co sądzilibyście o takim pomyśle.
Wiadomo, że jednym z największych grzechów kierowców jest prędkość. Policja walczy z tym zjawiskiem głównie za sprawą "suszarek", radiowozów nieoznakowanych i fotoradarów, a gdyby tak wprowadzić całkowity monitoring?
Jestem posiadaczem AutoMapy, mierzy ona za pomocą GPS moją prędkość i lokalizację, na tyle dokładnie, że wie, że np. na jakimś odcinku trasy między Warszawą a Lublinem jest ograniczenie do 70 km/h, a ja jechałem np. 95 km/h. Gdyby stał patrol z suszarką, to bym dostał mandat.
A gdyby tak wprowadzić obowiązek posiadania takiej nawigacji, która działałaby niezależnie od woli kierowcy? Coś jak tachograf w ciężarówkach, ale bardzo dokładny. Oczywiście, trzeba byłoby popracować nad dokładnością map i ograniczeń prędkości, ale kto by jechał 95 km/h na 70-tce gdyby wiedział, że wszystko to jest rejestrowane?
Dodatkowo obowiązkowe 2 kamery w każdym aucie. Jedna nagrywa wszystko z przodu, druga z tyłu. I znowu, wyobraźcie sobie, że wiecie, że KAŻDY samochód na drodze ma kamerę. Kto się zdecyduje wyprzedzać z lewej strony wysepki? Nikt, bo wiesz, że nagrały twój wyczyn kamery w 5 najbliższych samochodach i może znajdzie się 1 co wyśle to na policję.
Kontrola policyjna polegałaby na rutynowym zatrzymaniu pojazdy, sprawdzeniu trzeźwość, ważności dokumentów i zgraniu materiału z nawigacji i kamerek na dysk policyjny.
Dyski nawigacji i kamerek, musiałyby np. pomieścić historię z 2 tygodni. Wtedy wiesz, że jak policja zgra materiał, to wyłapie ci wszystkie przekroczenia prędkości z ostatnich 2 tygodni.
Nie oszukujmy się, gdyby każdy stosował się do przepisów drogowych w 100%, to nie byłoby żadnych ofiar śmiertelnych.

Więcej w serwisie forum.gazeta.pl »Kod z obrazka
KomentarzeKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2017 Moto-trend.pl - Portal motoryzacyjny - motoryzacja rynek motoryzacyjny  - wszelkie prawa zastrzeżone